WIOSNA

Renowacja trawnika bez potrzeby przekopywania jest prostsze niż myślisz, tylko 5 kroków dzieli Cię od osiągnięcia sukcesu. Dzięki zastosowaniu narzędzi, mieszanek nasion i nawozów firmy WOLF-Garten zmienienie brzydkiego trawnika w zielony dywan trwa krócej niż 2 miesiące.   

1. Koszenie
Ustaw na kosiarce najniższą możliwą wysokość cięcia i
skoś starą trawę tak nisko jak to tylko możliwe. Zdecyduj sam, który z naszych modeli kosiarek elektrycznych Wolf-Garten lub kosiarek spalinowych Wolf-Garten  jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

2. Wertykulacja
To bardzo ważny etap przygotowań, im dokładniej dokonasz wertykulacji trawnika tym lepiej. Wertykulacja trawnika powinna być wykonana wzdłuż i w poprzek. DO tego zabiegu najlepiej sprawdzi się wertykulator spalinowy Wolf-Garten EXPERT UV 40 B. Do mniejszych powierzchni zalecany jest wertykulator elektryczny Wolf-Garten AMBITION V 346 E lub wertykulator ręczny na kółkach UR-M3.Istotne jest aby nowe nasiona traw w każdym miejscu miały kontakt z ziemią. Tylko w taki sposób można otrzymać zamkniętą powierzchnię trawnika. W przypadku bardzo zachwaszczonej powierzchni należy dodatkowo zastosować środek chwastobójczy.

3. Zasiew
Kiedy powierzchnia trawnika jest optymalnie przygotowana, można zastosować odpowiedni rodzaj nasion traw do naszych potrzeb. Możemy użyć nasiona traw odporne na suszę LT-R 150, użytkowanie LJ50, LJ100 oraz specjalną mieszankę dobrze rosnącą w miejscach zacienionych LP50 lub LP100.oraz nawozu startowego LY-N. Równomierne rozłożenie nasion zapewnia wózek rozsiewający WE 330, WE 430 lub zasilany akumulatorowo rozsiewacz uniwersalny WE-B. Im równomierniej rozdzielisz nasiona i nawóz tym lepszy będzie efekt końcowy. Błędów ustrzeżesz się rozsiewając nawóz wzdłuż, a nasiona w poprzek trawnika.

4. Przykrycie
Teraz wykorzystaj naturalne cechy torfu i ochroń nasiona przed wyschnięciem, zjedzeniem przez ptaki i wiatrem. Delikatnie rozsyp na trawnik warstwę torfu o grubości 0,5 cm. Jak tylko zauważymy, że torf zrobił się jasny – najwyższy czas nawodnić odnowioną powierzchnię trawnika.

5. Nawadnianie
Niezależnie od ochronnej funkcji torfu musisz czujnie obserwować trawnik. W ciągu pierwszych trzech tygodni od zasiewu nasiona w żadnym wypadku nie mogą wyschnąć.
Oznacza to dla ciebie, że w zależności od pogody musisz kilka razy dziennie odwiedzać swój trawnik. Od tego w dużym stopniu zależy powodzenie odnowienia twojego trawnika.

Po 6 tygodniach pewny jest efekt w postaci gęstego i pięknego trawnika